Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Przed uczniami klas trzecich gimnazjum bardzo trudna i ważna decyzja: jaka szkołę wybrać? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, 16 marca 2017 zorganizowano na terenie naszej szkoły Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych, na którą czytaj więcej

JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI

Zapraszamy rodziców i gimnazjalistów! Szczegóły na plakacie! czytaj więcej

Wybieramy Miss Foto

Każda z uczennic, czy to w młodszym, czy w starszym wieku cały rok czeka na Dzień Kobiet. Wtedy może poczuć się jak prawdziwa dama, ponieważ wie, że właśnie w ten dzień może czytaj więcej

Konkurs języka angielskiego „TIME FOR READING”

Dnia 28 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 coroczny konkurs czytelniczy z języka angielskiego „Time for reading” zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego oraz bibliotekę szkolną. W konkursie wzięło udział 13 czytaj więcej

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne zaprasza rodziców i uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 7 na GIEŁDĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Zespole Szkół nr 3, 16.03.2017r. w godzinach 17.00-19.00. Szkoły Ponadgimnazjalne przedstawią ofertę edukacyjną na czytaj więcej

WIZYTY UCZNIÓW W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie przygotowało dla uczniów klas trzech gimnazjum ofertę zajęć zawodoznawczych na terenie Centrum. Zajęcia o różnej tematyce: zajęcia z informatyki i grafiki komputerowej, zajęcia z elektryki, czytaj więcej

Zabawa karnawałowa klas I – III

Karnawał to okres radości i zabawy. W tym wyjątkowym czasie, 20 lutego 2017 roku, uczniowie klas I – III spotkali się na szkolnym balu przebierańców. Pięknie przystrojona sala gimnastyczna zaroiła się od czytaj więcej

3 B w Centrum Kształcenia Praktycznego

W czwartek, 23 lutego 2017 r., uczniowie klasy 3b odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ową placówkę. To już druga wizyta naszych uczniów w czytaj więcej

Mistrzostwa Jaworzna w Slalomie Gigancie

15 lutego w Istebnej odbyły się Mistrzostwa Jaworzna  w Slalomie Gigancie. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Zawody były rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych. Najlepiej wypadła Martyna Kręcichwost, która zajęła 3 miejsce w czytaj więcej

PRELEKCJA DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

15 lutego 2017r. w Gimnazjum nr 7 odbyło się drugie spotkanie uczniów klas trzecich Gimnazjum z doradcą zawodowym Urzędu Pracy w Jaworznie Panią Magdaleną Wroną. Na spotkaniu doradca zawodowy przedstawił oferty pracy dla czytaj więcej

 

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

20170316_171531

Przed uczniami klas trzecich gimnazjum bardzo trudna i ważna decyzja: jaka szkołę wybrać? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, 16 marca 2017 zorganizowano na terenie naszej szkoły Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych, na którą zaproszono wszystkie szkoły ponadgimnazjalne.  Na spotkanie przybyli reprezentanci

JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI

Zapraszamy rodziców i gimnazjalistów! Szczegóły na plakacie!

Wybieramy Miss Foto

DSC_0418

Każda z uczennic, czy to w młodszym, czy w starszym wieku cały rok czeka na Dzień Kobiet. Wtedy może poczuć się jak prawdziwa dama, ponieważ wie, że właśnie w ten dzień może liczyć na tytuł tej najpiękniejszej. Samorząd Uczniowski po

Konkurs języka angielskiego „TIME FOR READING”

IMG_2020

Dnia 28 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 coroczny konkurs czytelniczy z języka angielskiego „Time for reading” zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego oraz bibliotekę szkolną. W konkursie wzięło udział 13 młodych czytelników. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać tekst

Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Giełda szkół ponadgim

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne zaprasza rodziców i uczniów klas trzecich Gimnazjum nr 7 na GIEŁDĘ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH w Zespole Szkół nr 3, 16.03.2017r. w godzinach 17.00-19.00. Szkoły Ponadgimnazjalne przedstawią ofertę edukacyjną na rok szkolny 2017r./2018r.

WIZYTY UCZNIÓW W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

20170222_083302

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworznie przygotowało dla uczniów klas trzech gimnazjum ofertę zajęć zawodoznawczych na terenie Centrum. Zajęcia o różnej tematyce: zajęcia z informatyki i grafiki komputerowej, zajęcia z elektryki, automatyki i mechatroniki, zajęcia z górnictwa, z logistyki.

Zabawa karnawałowa klas I – III

DSCN1740

Karnawał to okres radości i zabawy. W tym wyjątkowym czasie, 20 lutego 2017 roku, uczniowie klas I – III spotkali się na szkolnym balu przebierańców. Pięknie przystrojona sala gimnastyczna zaroiła się od wróżek, księżniczek, czarodziejek, rycerzy, policjantów, kowbojów i innych

3 B w Centrum Kształcenia Praktycznego

20170223_083802

W czwartek, 23 lutego 2017 r., uczniowie klasy 3b odwiedzili Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie, gdzie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ową placówkę. To już druga wizyta naszych uczniów w tym roku szkolnym. Wizyta w CKP rozpoczęła się

Mistrzostwa Jaworzna w Slalomie Gigancie

ZDJECIE NA STRONE SZKO+üY

15 lutego w Istebnej odbyły się Mistrzostwa Jaworzna  w Slalomie Gigancie. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Zawody były rozgrywane w kilku kategoriach wiekowych. Najlepiej wypadła Martyna Kręcichwost, która zajęła 3 miejsce w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych oraz Mateusz Chechelski 

PRELEKCJA DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH GIMNAZJUM

20170215_131144

15 lutego 2017r. w Gimnazjum nr 7 odbyło się drugie spotkanie uczniów klas trzecich Gimnazjum z doradcą zawodowym Urzędu Pracy w Jaworznie Panią Magdaleną Wroną. Na spotkaniu doradca zawodowy przedstawił oferty pracy dla osób z niskimi kwalifikacjami. Poruszano zagadnienia dotyczące charakterystyki

Bezpieczne ferie!

Bezpieczne ferie 2017

Jak zadbać o to, by zimowy wypoczynek był bezpieczny, a przy tym udany? Oto kilka przydatnych zasad:

UCZNIOWIE ZS NR 3 WSPIERAJĄ SCHRONISKA

DSC_0342

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Szczakowej wspierają zwierzęta ze schronisk. Zwierzęta te potrzebują naszej pomocy szczególnie w okresie zimowym. Od wielu lat szkoła prowadzi zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych w tym: karmy, koców. Z takiej pomocy skorzystało już między innymi

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PREZYDENTEM

DSC_0209

10stycznia przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Noworocznym Spotkaniu z Prezydentem. Na spotkaniu poruszane zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące naszego miasta. „Oczami młodzieży i uczniów” zobaczyliśmy pozytywne i negatywne strony: – Funkcjonowania Urzędu Miasta, – Eko transportu, – Bezpieczeństwa w naszym mieście,

Wspieramy WOŚP!

20170109_174051

Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Klasa 1a SP nr 10 oddaje obraz wykonany przez dzieci na licytację WOŚP. Obraz dedykowany jest wszystkim chorym dzieciom, które wymagają pomocy. Rodzice klasy również mieli udział w powstaniu wspólnego dzieła. Wraz ze swoimi pociechami

Projekt „Jaworzno – źródło wiedzy”

Jaworzno zródło wiedzy

Grupa CARGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. z siedzibą w Jaworznie w partnerstwie z Urzędem Miasta Jaworzno realizuje projekt  pn. „Jaworzno – źródło wiedzy. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego w wybranych jaworznickich szkołach gimnazjalnych” nr projektu WND-RPSL.11.01.04-24-00FD/15. Celem projektu jest wzrost dostępu uczniów

Projekt „Energia wiedzy”

Energia wiedzy

Informujemy, że od 5 grudnia w naszej szkole organizowane są zajęcia w ramach projektu „Energia wiedzy”, którym zostały objęte wszystkie szkoły podstawowe w naszym mieście. Zajęcia prowadzą trenerzy – nauczyciele naszej placówki, panie Z. Pocztowska, B. Jelonek, B. Kasperkowicz, Z.

eTwinning w naszej szkole

eTwinning_label-1

Przypominamy z dumą, że w naszej Szkole Podstawowej nr 10 klasa 5a i 6 osób z klasy 4a i 4b realizuje pod opieką p. A. Odrzywołek – nauczyciela jęz. angielskiego międzynarodowy projekt w programie eTwinning pod tytułem „Let’s twin”. Uczniowie

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

20161215_110157

W środę 14 grudnia 2016 r. w naszym Gimnazjum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna. W wyborach kandydowały dwie uczennice klasy 3 b: Paulina Kopeć i Agata Chwast. W roku szkolnym 2016/2017 nasze Gimnazjum będzie reprezentować Paulina Kopeć.

Jaki zawód wybrać? – prelekcja

20161214_125651

14 grudnia 2016r.  w Gimnazjum nr 7 odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z doradcą zawodowym Urzędu Pracy w Jaworznie Panią Magdaleną Wroną pt. „Zawód mój najlepszy wybór – trendy na rynku pracy w oparciu o informacje z Powiatowego Urzędu

Rozstrzygnięcie konkursu „Bożonarodzeniowa bombka”

Miło nam poinformować, iż w dniu 14 grudnia 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bożonarodzeniowa bombka ”. Ze względu na fakt, iż na konkurs dostarczonych  zostało wiele przepięknych i ciekawych prac. Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę

WIZYTY STUDYJNE UCZNIÓW GIMNAZJUM NR 7 U PRACODAWCÓW W RAMACH JAWORZNICKIEGO MARATONU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2016

20161121_105729

W ramach „Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości 2016” uczniowie klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 7 wzięli udział w wizytach studyjnych u pracodawców. Mają one na celu pomóc uczniom w wyborze dalszej ścieżki edukacji przygotowującej ich do życia zawodowego. 21 listopada uczniowie

Kiermasz Bożonarodzeniowy

15493324_1134479830001470_6229388014151344860_o

Napawa optymizmem fakt, że w erze galerii handlowych coraz większym zainteresowaniem cieszą się kiermasze świąteczne z rękodziełem. Oczywiście zawsze można pójść na łatwiznę i zakupić prezenty pod choinkę w pobliskim supermarkecie – zestawy kosmetyków, kubki świąteczne, ciepłe koce – produkty,

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka

DSC_6472

Jak co roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaworznie w drugiej połowie listopada odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka” dzieci 3 – letnich z grupy „Biedroneczki”. Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych rodziców i najbliższych. Był to szczególny i niezwykle

Klasa 3 a w Centrum Kształcenia Praktycznego

unnamed (9)

17 listopada 2016 r. uczniowie klasy III A Gimnazjum nr 7 wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie. Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z doradcą zawodowym p. Elżbietą Orzechowską-Filipczyk, która przedstawiła działalność Centrum Kształcenia Praktycznego w

Świetlica

15493522_1130718077044312_3981073941772748996_o

Wszelkie informacje dotyczące pracy na świetlicy są uaktualniane na facebookowym funpage’u naszej szkoły. Zapraszamy do zaglądania i lajk’owania.

Odwiedziny Policjantów w pierwszej klasie

Klasa I a odwiedzili Panowie Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, którzy przypomnieli nam zasady zachowania się na drodze  podczas przechodzenia na przejściu dla pieszych. Mogliśmy również obejrzeć jak wygląda odznaka policyjna i przypomnieć sobie ważne telefony alarmowe. Na

Warsztaty I pomoc

DSCF2461 (1)

  Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej. W trakcie warsztatów  uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy swoim bliskim, gdy najbardziej będą tego potrzebowali. Warsztaty pozwalają od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach chęć niesienia pomocy, gdyż

Projekt „Wspomnienia z wakacji”

DSCF3723

Zakończył się kolejny etap projektu w którym uczestniczymy tym razem to „ Wspomnienia z wakacji” Po powrocie do szkoły w klasach rozmawialiśmy o naszych wrażeniach i przeżyciach. Stworzyliśmy prace, które ukazywały nasze odczucia. Każdy przygotował ciekawe materiały plastyczne, które służyły

Spotkanie autorskie z Gabrielą Kotas

20161011_120012

  11.10.2016 r w Młodzieżowym Domu Kultury w Szczakowej odbyło się spotkanie z autorką Gabrielą Kotas w spotkaniu uczestniczyły klasy II a, b, c i I a wraz z wychowawczyniami. Na spotkaniu autorka zdradziła tajniki swojego warsztatu, odpowiadała na pytania

Wycieczka do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Dąbrowa Górnicza

20160928_093828

28.09.2016 r klasy I a i II b uczestniczyły w wycieczce do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oddziale Terenowym WORD w Dąbrowie Górniczej. Dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Na początek spotkanie z policjantem, film na temat przechodzenia

Sukces naszych przedszkolaków w konkursie Piosenki Turystycznej

14692034_1075699562546164_8151143478843954760_o

Jak co roku przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w  XV JUBILEUSZOWYM KONKURSIE PIOSENKI TURYSTYCZNEJ. Grupę Kubusia Puchatka reprezentowały: Gabrysia Opozda i Klaudia Michałek, które zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy! Małgorzata Kokoszka

Jaworzno – zwyczaje i tradycje

14884725_1075664832549637_1994861330983549152_o

W świetlicy szkolnej nie tylko można wziąć udział w zajęciach plastycznych, tanecznych, odrobić zadanie domowe. Świetliczaki wraz z opiekunami panią Martą Adamczyk i Anetą Baran 20 października wzięły udział w warsztatach pt. „Jaworzno, zwyczaje i tradycje” które odbyły się w Bibliotece Miejskiej w Jaworznie.Uczniowie

Spotkanie z Patrycją Włodarczyk

14883533_1075670342549086_1111815278967593327_o

Pani Patrycja jest utalentowaną biegaczką na wysokim szczeblu urodzoną i mieszkającą w Jaworznie. Mimo przygotowań do zbliżających  się Mistrzostw świata pani Patrycja Włodarczyk znalazła czas na spotkanie w Naszej Szkole, które odbyło się  21.10.2016r. Świetliczaki spotkały się z panią Patrycją, która opowiedziała o

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY „BĄDŹ AUTOREM SWOJEJ KARIERY” 2016r.

14853022_1075647032551417_3355291182601068107_o

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem  „Bądź autorem swojej kariery”, w  ramach którego 18 października  uczennice klasy III b Julia Ochman, Oliwia Mach, Alicja Wysocka  reprezentowały szkołę na IV Międzygimnazjalnym Konkursie Zawodoznawczym  pt; „Moja kariera” organizowanym w Gimnazjum

Szóstoklasiści w Chełmie Śląskim

DSCF3909 (1)

„Jeśli myślisz rok naprzód – sadź ryż Jeśli myślisz 10 lat naprzód – sadź drzewo Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód – ucz ludzi” W myśl tego chińskiego przysłowia 12 i 13 października 2016r. uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej nr

W objęciach Uranii

Planetarium

We wtorek 18 października 2016 roku uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 7 pod opieką nauczycieli: Magdaleny Harmaj i Renaty Janikowskiej, jak co roku uczestniczyli w wycieczce do miejsca niezwykłego i obdarzonego szczególna magią – Planetarium Śląskiego w Chorzowie. Planetarium to

Nasze sukcesy w biegach przełajowych

14632753_1154110248012374_1512132281_o

W dniu 11 października odbyły się Masowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało aż 41 uczniów w kategoriach wiekowych od 2007 do 2001. Podium wywalczyli: Oliwier Jarzynka – 2 miejsce w kat. 2007 Konrad Wąs – 3 miejsce w kat. 2007

Dzień Chłopca u maluszków

IMG_8638

„Każdy przedszkolak dobrze wie, Że kiedy wrzesień kończy się, Od najmłodszego aż po starszaka, Wszyscy świętują Dzień Chłopaka.” Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola np.: o Dniu Babci i Dziadka,

Biedroneczki w bibliotece

IMG_8624

W piątkowe przedpołudnie, 30 września Miejską Bibliotekę Publiczną – filia Szczakowa w Jaworznie odwiedziły najmłodsze dzieci  z grupy „Biedroneczki” uczęszczające do  Przedszkola Miejskiego nr 3.  Wizyta miała charakter zapoznawczy z biblioteką, książkami oraz jej pracownikami. Dla zdecydowanej większości dzieci była

Projekty edukacyjne w Gimnazjum nr 7

proeduk

Oto lista TEMATÓW PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH  realizowanych w kl.2 gimnazjum w II semestrze roku szkolnego 2016/2017: 1.Cztery łapy- współpraca ze schroniskiem zwierząt w Chełmku .  Opiekun : mgr Zofia Pocztowska 2. Nasza szkoła z tego słynie , że w niej życie dobrze płynie.