DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU

Polecany

OGŁOSZENIE

DNIA  28.05.2018 R. PODANE ZOSTANĄ DO WIADOMOŚCI LISTY DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH NA DYŻUR WAKACYJNY  W ROKU SZKOLNYM  2017/2018

 PODPISANIE UMOWY Z RODZICAMI NA DYŻUR WAKACYJNY W TERMINIE DO  08.06.2018 R.

Nabór do Szkół Podstawowych 2018

Polecany

Nabór do Szkół Podstawowych 2018

Nabór do Szkół Podstawowych 2018 odbywa się poprzez wypełnienie wniosku elektronicznie na stronie www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl Wprowadzanie wniosków jest możliwe od 01.03.2018 godz. 8:00, a zakończenie 16.03.2018 godz.15:00.

Po wypełnieniu wniosku proszę o wydrukowanie, podpisanie przez prawnych opiekunów i dostarczenie do sekretariatu szkoły w celu weryfikacji.

„Dzień przedsiębiorczości”

21 marca 2018 r. odbyła się piętnasta edycja programu „Dzień przedsiębiorczości”, nad którym Patronat Honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Dzień Przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Nasza szkoła również umożliwiła młodym ludziom poznanie zawodu nauczyciela i wcielenie się w jego rolę choć na jeden dzień. :)

III Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Mamy kolejny sukces! :) W piątek 11. 05. 2018 r. w Klubie Relax odbył się III Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
Uczennica z kl. III b Martyna Piechowicz zdobyła wyróżnienie, a Szkolna Gromadka z I b zdobyła I miejsce. Gratulujemy!
Do konkursu przygotowywały: p. Aneta Kowalczyk i p. Małgorzata Kokoszka

„Rolkuj po nadzieję”

Nasi uczniowie i uczennice oraz rodzice wzięli udział w charytatywnej akcji „Rolkuj po nadzieję” na rzecz Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Spotkanie rolkarzy odbyło się po raz piąty na terenie OWR „Sosina” w minioną sobotę. :) Na zdjęciach nasi reprezentanci w akcji. 

Piknik Rodzinny 2018

Burza – intensywne opady deszczu, którym towarzyszą wyładowania elektryczne w atmosferze. Ożywienie słownikowej definicji mogliśmy zobaczyć na piątkowym Pikniku Rodzinnym w Zespole Szkół nr 3. Ciemniejące niebo nie zraziło jednak Jaworznian, którzy tłumnie przybyli na zabawę. Nie powstrzymał ich również rzęsisty deszcz, za sprawą którego obecni mieli okazję zobaczyć (możliwe, że pierwszy w Polsce) prawdziwie mobilny festyn, którego stoiska w ekspresowym tempie przeniosły się do budynku szkoły. Nie był to jednak koniec Pikniku, a widoczne za oknem nadciągające szeregi parasolek świadczyły o tym, że gości będzie jeszcze więcej. Wychodząc obronną ręką z konfrontacji z nieżyczliwymi żywiołami zabawa trwała w najlepsze. Szczerze dziękujemy za wsparcie w organizacji Pikniku „Być z Rodziną” jaworznickiemu Urzędowi Miejskiemu, Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu, Państwowej Straży Pożarnej, Komendzie Miejskiej Policji i Straży Miejskiej. Dziękujemy również F.H. Markus, Firmie Ubezpieczeń Interrisk, Mirosławie i Tomaszowi Strawie, tianDe Zdrowa Decyzja Joanna Kukuła oraz Radzie Rodziców. Czytaj dalej

„Popołudnie z Mamą”

25 maja godzina 16.00. Przypominany, że wkrótce wielkie wydarzenie „Popołudnie z Mamą”. Zapraszamy gorąco Mamy wraz z pociechami, podobnie jak rok temu, będzie się działo!!!.
25 maj godzina 16.00.
Zapisy i zgłaszanie u wychowawców świetlicy.
gorąco!. Będzie moc atrakcji.
Ilość miejsc ograniczona. :) <3

Warsztaty „Jestem Polak mały”

Dnia 10 maja (czw.) klasa 1b SP odwiedziła muzeum i uczestniczyła w warsztatach tematycznych „Jestem Polak Mały.” Dzieci mogły poznać najważniejsze polskie symbole naszego kraju, takie jak: GODŁO, czy FLAGA. Poznały całą legendę dlaczego ORZEŁ reprezentuje nasz kraj. Teraz nasze pierwszaki wiedzą jak trzeba szanować to co polskie i oczywiście z dumą mogą prezentować nasze barwy narodowe i nie tylko. :)Po części tematycznej i pokazowej, nasi podopieczni mogli wykazać się w warsztatach plastycznych, gdzie tworzyli swoje mini godło polskie. Wyszło pięknie. Dziękujemy! :)

„Koło naukowców” poznaje Stefana Drzewieckiego.

W kwietniu Naukowe Koło „Planeta Odkrywców” poznało postać kolejnego polskiego wynalazcę – Stefana Drzewieckiego.
Uczniowie poznali dzieciństwo, rodzinę, zainteresowania, podróże i przyjaciół Stefana (Dmitrij Mendelejew, Gustaw Eiffel). Zapoznali się również z jego największymi wynalazkami, a były to: samolot z samoczynnym urządzeniem stabilizującym, tunel aerodynamiczny, okręt podwodny o napędzie elektrycznym, kilometromierz dla pojazdów konnych i pociągów, dromograf, czyli urządzenie, które samoczynnie rysuje kurs płynącego statku. Drzewiecki jako pierwszy zastosował peryskop w łodzi podwodnej.
W czasie kilku zajęć nasi naukowcy poznali węzły żeglarskie, wykonali liczne doświadczenia: podwodne wynalazki, balonowe odrzutowce, nurek Kartezjusza, Czytaj dalej