Sprzątanie Świata 2015

18 września –  Sprzątanie Świata 2015 – „WYPRAWA POPRAWA”. Organizatorem tej ciekawej akcji był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Jaworzno. Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z miasta. czytaj więcej

Europejski Tydzień Języków Obcych.

21 września – 26 września 26 września w całej Europie obchodzony jest  Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń, które odbywały się podczas lekcji języków czytaj więcej

Spotkanie koła filmowego.

Na ostatnim spotkaniu koła filmowego ,poprzedniego roku szkolnego, mieliśmy okazję obejrzeć film pt.: ” Gwiazd naszych wina”,który jest ekranizacją powieści  Johna Greena pod tym samym tytułem. Głównymi bohaterami filmu jest dwoje młodych ludzi czytaj więcej

VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

Po raz kolejny na obiekcie Orlika przy ulicy Poniatowskiego w Pieczyskach odbył się turniej piłki nożnej w ramach VI edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Uczestniczyło w nim  25 drużyn z jaworznickich czytaj więcej

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Klasa Przedmiot Tytuł podręcznika i autor Nr dopuszczenia podręcznika Wydawnictwo 1ab G religia „ Spotkanie ze słowem. Podręcznik do nauczania religii dla klasy I gimnazjum AZ – 31 – 01/10 – PO czytaj więcej

IV PIKNIK RODZINNY

12 czerwca w piątek odbył się czwarty z kolei pikinik rodzinny przy Zespole Szkół nr 3. Jak wszysCy wiemy, czas spędzony z rodziną należy do tych najcenniejszych, dlatego też liczne przybycie jaworznickich czytaj więcej

Projekt edukacyjny w Gimnazjum nr 7

Projekty edukacyjne W bieżącym roku szkolnym klasy drugie naszego gimnazjum realizowały project pt.:”Niech się dzieje wola nieba, z nią się w szkole zgadzać trzeba”, czyli Olek Fredro ze szkolnej ławki. Celem projektu czytaj więcej

Spotkanie koła filmowego

,Królowie Lata„ komediodramat w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa. Scenariusz napisany przez Chrisa Galletta. Premiera filmu odbyła się 19 stycznia 2013r. Do Polski trafił on 30 sierpnia tego samego roku. Joe i Patrick są czytaj więcej

POLIGLOTA

    W dniu 22 maja o godzinie 10.40 odbył się w Gimnazjum nr 7 dwujęzyczny konkurs pod nazwą POLIGLOTA. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego. Zadania konkursowe czytaj więcej

Konkurs czytelniczy z języka angielskiego „ TIME FOR READING” dla klas IV i V

  Szkoły Podstawowej nr 10 W Zespole Szkół nr 3 został zorganizowany konkurs czytelniczy z języka angielskiego „Time for Reading”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej. Od czytaj więcej

 

Sprzątanie Świata 2015

20150918_130509

18 września –  Sprzątanie Świata 2015 – „WYPRAWA POPRAWA”. Organizatorem tej ciekawej akcji był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Jaworzno. Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z miasta. Akcja miała na celu promocję selektywnej zbiórki odpadów,

Europejski Tydzień Języków Obcych.

WP_20150926_025

21 września – 26 września 26 września w całej Europie obchodzony jest  Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń, które odbywały się podczas lekcji języków w ciągu całego tygodnia od 21 do 26

Spotkanie koła filmowego.

images

Na ostatnim spotkaniu koła filmowego ,poprzedniego roku szkolnego, mieliśmy okazję obejrzeć film pt.: ” Gwiazd naszych wina”,który jest ekranizacją powieści  Johna Greena pod tym samym tytułem. Głównymi bohaterami filmu jest dwoje młodych ludzi – Hazel Grace Lancaster i Augustus Waters, obydwoje są 

VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

o2

Po raz kolejny na obiekcie Orlika przy ulicy Poniatowskiego w Pieczyskach odbył się turniej piłki nożnej w ramach VI edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Uczestniczyło w nim  25 drużyn z jaworznickich szkół. Po raz trzeci w zawodach wzięły udział

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Klasa Przedmiot Tytuł podręcznika i autor Nr dopuszczenia podręcznika Wydawnictwo 1ab G religia „ Spotkanie ze słowem. Podręcznik do nauczania religii dla klasy I gimnazjum AZ – 31 – 01/10 – PO – 1/11 Księgarnia św. Wojciecha Poznań 2ab Język

IV PIKNIK RODZINNY

piknik

12 czerwca w piątek odbył się czwarty z kolei pikinik rodzinny przy Zespole Szkół nr 3. Jak wszysCy wiemy, czas spędzony z rodziną należy do tych najcenniejszych, dlatego też liczne przybycie jaworznickich rodzin nie zaskoczyło organizatorów imprezy, z roku na

Projekt edukacyjny w Gimnazjum nr 7

projekt edukacyjny

Projekty edukacyjne W bieżącym roku szkolnym klasy drugie naszego gimnazjum realizowały project pt.:”Niech się dzieje wola nieba, z nią się w szkole zgadzać trzeba”, czyli Olek Fredro ze szkolnej ławki. Celem projektu było przedstawienie teatralne. I tak po roku ciężkiej

Spotkanie koła filmowego

th (7)

,Królowie Lata„ komediodramat w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa. Scenariusz napisany przez Chrisa Galletta. Premiera filmu odbyła się 19 stycznia 2013r. Do Polski trafił on 30 sierpnia tego samego roku. Joe i Patrick są kumplami ze szkoły. Obaj mają po 15 lat

POLIGLOTA

    W dniu 22 maja o godzinie 10.40 odbył się w Gimnazjum nr 7 dwujęzyczny konkurs pod nazwą POLIGLOTA. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego. Zadania konkursowe sprawdzały następujące umiejętności językowe uczniów: słuchanie ze zrozumieniem,

Konkurs czytelniczy z języka angielskiego „ TIME FOR READING” dla klas IV i V

  Szkoły Podstawowej nr 10 W Zespole Szkół nr 3 został zorganizowany konkurs czytelniczy z języka angielskiego „Time for Reading”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej. Od 13 kwietnia 2015r. do 22 maja 2015r. 15

MOTYLKOWY KONKURS

Nowy obraz mapy bitowej (2)

IV PIKNIK RODZINNY

Nowy obraz mapy bitowej

„Zielone szkoły”

uklad_pionowy

W roku szkolnym 2014/2015 zostanie zrealizowane zadanie z zakresu profilaktyki zdrowotnej wraz z edukacją ekologiczną dzieci w trakcie wyjazdów śródrocznych na tzw. „Zielone Szkoły”, w których uczestnikami będą uczniowie klas III szkoły podstawowej. Zadanie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH REJONOWYCH GIMNAZJÓW W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

20150521_120048

W zawodach mistrzostwa rejonowe gimnazjów w piłce nożnej dziewcząt odbywających się 21.05 w Sosnowcu uczennice naszej szkoły zajęły III miejsce. Duże brawa dla dziewcząt, które wystąpiły w składzie: Aleksandra Kotulska, Agnieszka Gadowska, Natalia Miga, Julia Staroń, Karolina Skubis, Karolina Miga,

Wizyta w bibliotece

WIZYTA W BIBLIOTECE

W maju klasy drugie odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie Filia Podłęże I, która na ten czas zamieniła się w BIBLIOTEKĘ W KRAINIE CZARÓW. Dzieci podczas zajęć miały wiele atrakcji m.in. głośne czytanie „Alicji w Krainie Czarów”, quiz związany z

WIZYTY SZKÓŁ PONADGIMNAZJLANYCH W GIMNAZJUM NR 7

20150303_135554

Uczniowie klas trzecich gimnazjum w tym roku szkolnym stoją przed ważnym wyborem , wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.  Wielu uczniów nie wie jednak, jaką szkołę ponadgimnazjalną, jaki zawód wybrać dla siebie. Zaprosiliśmy szkoły na spotkanie z uczniami do naszego gimnazjum w celu

Prelekcja dla uczniów klas III gimnazjum „ Rynek pracy”

20150505_135459

Dnia 05 maja 2015r. odbyło się spotkanie uczniów klas III – ich gimnazjum                      z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie Panią Magdaleną Krepel, która przedstawiła uczniom prelekcję pt. „Rynek pracy”. Uczniowie mogli zapoznać się           z pojęciem i zasadami funkcjonowania

WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH DO MUZEUM NADWISLAŃSKIEGO PARKU ETNOGRAFICZNEGO W WYGIEŁZOWIE

WP_20150424_002

Dnia 24 kwietnia  2015 r. klasy 4 a i 4 b pod opieką wychowawczyń : mgr Jadwigi Grabskiej i mgr Anety Baran brały udział w zajęciach warsztatowych odbywających się w zabytkowych wnętrzach obiektów na terenie skansenu. W  pierwszej części spotkania

Konkurs ekologiczny

konkurs ekologiczny

Konkurs Ekologiczny 28 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, odbył się w naszym gimnazjum konkurs ekologiczny. Organizatorami konkursu były: p. U. Proksa i p. B. Jelonek. Po dwóch przedstawicieli z każdej klasy zmagało się z licznymi zadaniami z zakresu ekologii. Koło

Międzynarodowy Dzień Teatru w grupie Kubusia Puchatka

11053360_741325735983550_2763526115452226260_n

  Dzieci z grupy „ Kubusia Puchatka” od początku roku szkolnego uczestniczą w życiu kulturalnym. W czasie dotychczasowych kontaktów z teatrem podczas oglądanych przedstawień dowiedziały się, że nie tylko można odnaleźć w nim wiele pozytywnych wzorów zachowań, ale również rozwijać

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ Wielkanocne Ozdoby”

wielkanioc

  W świątecznym nastroju rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez nauczycieli: A. Pederską, A. Łęgowską i A. Kowalczyk pt. „Wielkanocne ozdoby”. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali w konkursie swoich sił. Jury nagrodziło i wyróżniło najciekawsze prace. Oto

JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI

targi

16 kwietnia 2015 w godzinach od 12.00 do 18.00 w hali widowiskowo – sportowej MCKiS odbędą się  JAWORZNICKIE TARGI EDUKACJI , na których zaprezentują swoją ofertę edukacyjną jaworznickie szkoły ponadgimnazjalne. Zapraszamy zainteresowanych uczniów.

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

SONY DSC

23 i 24 marca 2015r. Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaworznie po raz kolejny zorganizowała „Dzień Otwarty” dla wszystkich dzieci, które chciałyby w przyszłości zostać uczniami naszej szkoły. Z tej okazji zawitali do nas rodzice oraz dzieci, towarzyszyły im panie

Święto Liczby π

pi

13 marca 2015r. trójka uczniów naszego gimnazjum w składzie: Agnieszka Gadowska, Dominika Liszka i Robert Gąsior, pod opieką p.Beaty Jelonek udała się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, gdzie odbywało się Święto Liczby π. W ramach obchodów tego święta odbył

Czytam i rozumiem

czytam i rozumiem

Dnia 20 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu „Czytam i rozumiem”, który miał na celu wyłonienie spośród uczniów klas drugich Mistrza Czytania. Zwycięzca reprezentował szkołę w międzyszkolnym konkursie. Uczestnikami szkolnego etapu byli uczniowie klasy 2a

Dzień otwarty

dzień otwarty

Dnia 03 marca 2014r. gościły w naszej szkole sześciolatki wraz ze swoimi rodzicami. Był to dzień otwarty pod hasłem „ Mam 6 lat. Ze szkołą jestem za pan brat”. Dla dzieci prowadzone były zajęcia przez nauczycieli szkoły a rodzice uczestniczyli

Wybory Miss Szkoły

DSC_0638

Dzień 12 marca w Zespole Szkół nr 3 w Jaworznie był wyjątkowy dla dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 10. Na ten dzień czekały z utęsknieniem, szykując przepiękne kreacje i szczotkując piękne, długie włosy. Miałam,  spośród wielu dziewcząt nie lada problem

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

plakat zs3

Dzień otwarty!!!

0001

„Dzień Kobiet” w grupie „Biedronek”

11060032_728750980574359_391832948961619429_n

W grupie „Biedroneczek” nie zapomniano o „Dniu Kobiet”. Wszystkie panie i dziewczynki miały okazję świętować już w piątek 6 marca. Mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy oraz dla swoich pań. Dziewczynki                                                          w podziękowaniu także wręczyły chłopcom małe

Koncert Wiosenne Przebudzenie w ZS3

DSCF0711

W dniu 6 marca 2015 r. w godzinach przedpołudniowych przedszkolaki z naszej placówki i pobliskiego Miejskiego Przedszkola Nr 17 oraz uczniowie z klas I- III Szkoły Podstawowej Nr 10 wypatrywali już wiosny. Z tej okazji pan dyrektor ZS3 Z. Kasperkowicz

Dziewczyna z szafy

20150224227

    Dnia 24.02.2015r. na zajęciach koła filmowego oglądaliśmy film pt.: „Dziewczyna z szafy” wyreżyserowany przez Bodo Koksa. Film ten opowiada o ludziach z problemami natury psychicznej. Główni bohaterowie zdają się być zupełnie niedopasowani do dzisiejszego społeczeństwa. Magda, potencjalna samobójczyni,

Mistrzostwa Szkół Jaworzna w Slalomie Gigancie 2015 r. w Istebnej

20150225_142859a

W dniu 25 lutego odbyły się zawody Mistrzostwa Szkół Jaworzna w Slalomie Gigancie 2015 r. w Istebnej   Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:   W kategorii klas 1-3 SP dziewcząt: Kręcichwost Martyna                    10miejsce W kategorii klas 1-3 SP

Taneczne rytmy

10372010_723985311050926_1233798568358516831_n

Konkurs „ Taneczne rytmy” już za nami 27 lutego w naszym przedszkolu odbył się Konkurs „Taneczne Rytmy”. Organizatorami konkursu były nauczycielki: A. Pederska, M. Stolarczyk i A. Łęgowska. Swoje talenty taneczne mieli możliwość zaprezentować mali artyści z naszej placówki przed

„Dzień Bałwanka” w grupie „Pszczółek” i „Biedronek”

11021167_722342301215227_2386965665152472463_n

W tym roku po raz pierwszy w historii naszego przedszkola obchodziliśmy „Dzień Bałwanka”. Podczas zabaw, tańców i śpiewu mieliśmy wspaniałą okazję do integracji międzygrupowej. Dnia 20.02.2015 dzieci z grupy „Biedronek” i „Pszczółek” przyszły do przedszkola mając na sobie ubrania w

Walentynki

DSC_0533

Walentynki to święto zakochanych, które w kalendarzu już będzie za niedługo. Trochę przybliżę legendę św Walentego, o którym można było poczytać spacerując szkolnym korytarzem pierwszego piętra. Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym. Żył w III wieku w Cesarstwie

Filharmonia Śląska

DSC00285

12 stycznia 2015r  klasa IIIa oraz IIIb po raz pierwszy wybrały się na wycieczkę do Filharmonii Śląskiej na koncert pt.”M, jak muzyka polska”. Po zapoznaniu się z zasadami jakie obowiązują w tym miejscu dzieci miały okazję wysłuchać kilku wspaniałych utworów

Spotkanie Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum z Prezydentem

1517586_706146212834836_7288830218293610692_n

Samorząd Uczniowski Gimnazjum uczestniczył w spotkaniu noworocznym z prezydentem miasta, Pawłem Silbertem. Dyskusję tradycyjnie prowadziła pomysłodawczyni corocznych debat – dyrektor Patrycja Pietraszczyk, a pytania młodzieży dotyczyły między innymi rozwoju sportu w mieście, Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, funkcjonowania komunikacji miejskiej, a także

Bal Karnawałowy

20150126_164354

  26 stycznia 2015r jak co roku wszystkie klasy I – III ze szkoły podstawowej nr 10  wspólnie bawiły się na balu karnawałowym. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, którą  przyozdobiły różnokolorowe łańcuchy, serpentyny, balony, gwiazdki. Zjawiskowy

Dzień Babci i Dziadka w grupie Kubusia Puchatka

10372283_705381056244685_7166566734836498003_n

23 stycznia dla starszaków był dniem wyjątkowym, gdyż w przedszkolu odwiedzili ich sympatyczni goście – ukochane babcie i dziadkowie. Dzieci w tym dniu tradycyjnie prezentowały specjalnie przygotowany program artystyczny. Była dziecięca inscenizacja, tańce, wspólne recytacje, śpiew piosenek. Niejednej babci i