Od grosika do złotówki

Polecany

baner3Nasza szkoła uczestniczy w projekcie Od grosika do złotówki. Jest to projekt adresowany do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Realizowany jest od 2007 r. Klasa 2a wraz z wychowawcą Panią Katarzyną Wilkosz – Grześkowiak uczestniczą w projekcie.

Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, Czytaj dalej

KOMUNIKAT!!!

Polecany

Bardzo prosimy zmotoryzowanych rodziców, by stosowali się do znaku „Zakaz wjazdu” (z wyjątkiem pracowników i zaopatrzenia) i nie wjeżdżali na teren placówki. Prosimy również, aby uczniowie przebierali obuwie zmienne w holu przy wejściu.
Dziękujemy!

Noc biologów

12 stycznia 2018 roku nasze szkolne Koło Naukowe „Planeta Odkrywców” oraz inni uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 10 w Jaworznie uczestniczyli w godzinach wieczornych w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Opiekę nad grupą sprawowały panie Urszula Proksa i Zofia Pocztowska. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Woda to życie”. Noc Biologów jest niepowtarzalną okazją do spotkania się z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, obejrzenia laboratoriów i ich wyposażenia, a także zaznajomienia się z tematyką Czytaj dalej

„Być jak Ignacy”.

Nasze szkolne Koło Naukowe – Planeta Odkrywców (uczniowie klas 7) prowadzone przez panią Urszulę Proksę, od stycznia bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym przeznaczonym dla dzieci ze szkół podstawowych „Być jak Ignacy”.
Program „Być jak Ignacy” to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli. Na zajęciach koła (i nie tylko) dzieci są inspirowane, zachęcane do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania. Czytaj dalej

Życzenia z Francji

Nieco spóźnione, ale dotarły… życzenia świąteczno-noworoczne od zaprzyjaźnionej szkoły z Dijon, z którą grupa dzieciaków z 5a, 5b i 6a realizuje projekt w programie etwinning. Na zdjęciach – dumni adresaci kartek otrzymanych od francuskich korespondentów. :) Czytaj dalej

Raport świetlicowy

Nasza świetlica podopiecznym oferuje nie tylko pomoc w nauce, zajęcia dodatkowe, kreatywność w zabawie, gry i zabawy, ale także odpoczynek po zajęciach. Dlatego nasza nowa „SALA ZABAW” odpowiednio dostosowana dla naszych świetliczaków, zaprasza na miły odpoczynek, nie tylko przy popcornie. :)


Czytaj dalej

Szkolne nowości…

Nasza szkoła zmienia się .. uczniowie wędrując między szkolnymi piętrami podczas przerw, mogą w ramach doskonalenia powtórzyć tabliczkę mnożenia :)

 

Raport świetlicowy

Nasza świetlica wie jak sprawić by nasze świetliczaki używały „pięknych zwrotów grzecznościowych”. Piękne słowa proszę, dziękuję, przepraszam, do widzenia i dzień dobry a jakie ważne klucze do naszych serc. :) Aż miło na sercu się wychowawcom robi, gdy nasze świetliczaki używają tak pięknych słów, a ich uśmiech… Coś wspaniałego. Czytaj dalej

„Jasełka szczakowskie w V aktach”.

Dzisiejszy dzień był w naszej szkole dniem szczególnym. Zanim przystąpiliśmy do klasowych wigilii, zanim podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia w świąteczny nastrój wprowadziły nas klasy czwarte a, b i c, które pod opieką swoich wychowawców pań Joanny Kukuły, Magdaleny Ossysek oraz pana Piotra Budaka przygotowały dla nas „Jasełka szczakowskie w V aktach”. Autorem tekstu jest pan Piotr Budak, za oprawę muzyczną odpowiadał pan Zygmunt Kobiałka wraz z chórem, a oprawę plastyczną przygotowała pani Aneta Baran. Przedstawienie bardzo się podobało. Po występie pan dyrektor Rafał Soból złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Na zakończenie odbyło się wspólne kolędowanie społeczności uczniowskiej i nauczycieli. :)

Czytaj dalej