„Dzień Jeża” w grupie „Pszczółek”

Dzień 10 listopada jest dniem gdzie głównym bohaterem jest jeż. Z tej okazji „Pszczółki” obchodziły „Dzień Jeża”. Po rozmowach na temat życia i zwyczajów tych małych ssaków, dzieci wybrały się do biblioteki czytaj więcej

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

W dniu 03.11.2015 roku uczniowie klas: 6a, 6b, 4b wraz z wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Muzeum powstałe na terenie dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny, to miejsce, w czytaj więcej

Spotkań w bibliotece ciąg dalszy …

Kolejny z cyklu naszych spotkań w bibliotece została poświęcona zawodowi listonosza i pracy na poczcie. Dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały bajki o listonoszu i projektowały swój własny znaczek pocztowy. Podczas ostatniego spotkania rozmawialiśmy czytaj więcej

Grupa Kubusia Puchatka w Muzeum Śląskim w Katowicach.

  Dnia 20.10.2015r. grupa Kubusia Puchatka wybrała się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach na lekcje muzealną pt: „Praca z obrazami”. Gdy dotarliśmy na miejsce oczom dzieci ukazał się nowoczesny budynek. czytaj więcej

Ogólnopolski tydzień kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015 szkoły podstawowe w Jaworznie brały udział w konkursie plastycznym pt.”Ja i moja kariera” z ramienia Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego. Uczennice Nikola Szklarczyk z klasy VI b czytaj więcej

Wizyta w bibliotece kl 3b

Dnia 23 października uczniowie klasy 3b odwiedzili Bibliotekę Miejską Filia w Szczakowej. Uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Tematem spotkania była „Budowa książki”. Uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki publicznej. W trakcie zwiedzania czytaj więcej

Geosfera

Dnia 02 października 2015 uczniowie klasy 3a i 3b wyruszyli na pieszą wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA w Jaworznie. Na miejscu czekała na nas Pani przewodnik, która zaprosiła nas do sali czytaj więcej

Wycieczka do Siewierza

Dnia 15 października uczniowie klasy 3 a i 3 b uczestniczyli w lekcji przyrody organizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w zajęciach w pracowni- Izbie Leśnej. Dzieci czytaj więcej

Dzień strachu

30 października w naszej szkole zorganizowany został Dzień Strachu. Był on organizowany już kolejny raz, lecz stroje i przebrania wciąż były bardzo oryginalne. Przechodząc korytarzem , można było się natknąć na wampiry, czytaj więcej

Konkurs zawodoznawczy

We wtorek 13 października nasza drużyna w składzie Roksana Chromy, Julka Kątny i Ania Kotulska z klasy II b wzięła udział w Konkursie Zawodoznawczym zorganizowanym z okazji trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. czytaj więcej

 

„Dzień Jeża” w grupie „Pszczółek”

21_o

Dzień 10 listopada jest dniem gdzie głównym bohaterem jest jeż. Z tej okazji „Pszczółki” obchodziły „Dzień Jeża”. Po rozmowach na temat życia i zwyczajów tych małych ssaków, dzieci wybrały się do biblioteki szkolnej gdzie pani Urszula Likus przeczytała bajkę i

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

9_o

W dniu 03.11.2015 roku uczniowie klas: 6a, 6b, 4b wraz z wychowawcami, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Muzeum powstałe na terenie dawnego lotniska wojskowego Rakowice-Czyżyny, to miejsce, w którym lotnicze dziedzictwo prezentowane jest w swojej oryginalnej

Spotkań w bibliotece ciąg dalszy …

19_o

Kolejny z cyklu naszych spotkań w bibliotece została poświęcona zawodowi listonosza i pracy na poczcie. Dzieci rozwiązywały zagadki, słuchały bajki o listonoszu i projektowały swój własny znaczek pocztowy. Podczas ostatniego spotkania rozmawialiśmy na temat postaci z bajek. Odbył się quiz

Grupa Kubusia Puchatka w Muzeum Śląskim w Katowicach.

12191596_847091928740263_8140152165563468583_n

  Dnia 20.10.2015r. grupa Kubusia Puchatka wybrała się na wycieczkę do Muzeum Śląskiego w Katowicach na lekcje muzealną pt: „Praca z obrazami”. Gdy dotarliśmy na miejsce oczom dzieci ukazał się nowoczesny budynek. Weszliśmy do środka. Odszukaliśmy naszą przewodniczkę i  po

Ogólnopolski tydzień kariery

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2015 szkoły podstawowe w Jaworznie brały udział w konkursie plastycznym pt.”Ja i moja kariera” z ramienia Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego. Uczennice Nikola Szklarczyk z klasy VI b oraz Inga Adamczyk z klasy Va przygotowały prace

Wizyta w bibliotece kl 3b

DSC08229

Dnia 23 października uczniowie klasy 3b odwiedzili Bibliotekę Miejską Filia w Szczakowej. Uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej. Tematem spotkania była „Budowa książki”. Uczniowie przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki publicznej. W trakcie zwiedzania pomieszczenia biblioteki zapoznali się z rozmieszczeniem książek na

Geosfera

xxx11

Dnia 02 października 2015 uczniowie klasy 3a i 3b wyruszyli na pieszą wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA w Jaworznie. Na miejscu czekała na nas Pani przewodnik, która zaprosiła nas do sali dydaktycznej. Tam przenieśliśmy się w wyobraźni, w dawne

Wycieczka do Siewierza

s

Dnia 15 października uczniowie klasy 3 a i 3 b uczestniczyli w lekcji przyrody organizowanej przez Nadleśnictwo Siewierz. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w zajęciach w pracowni- Izbie Leśnej. Dzieci mogły tam zobaczyć zwierzęta zamieszkujące polskie lasy, poznać

Dzień strachu

12194455_967438823327188_2139218626_o

30 października w naszej szkole zorganizowany został Dzień Strachu. Był on organizowany już kolejny raz, lecz stroje i przebrania wciąż były bardzo oryginalne. Przechodząc korytarzem , można było się natknąć na wampiry, kościotrupy, diabły, zombie i wiele, wiele innych niesamowitych

Konkurs zawodoznawczy

We wtorek 13 października nasza drużyna w składzie Roksana Chromy, Julka Kątny i Ania Kotulska z klasy II b wzięła udział w Konkursie Zawodoznawczym zorganizowanym z okazji trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego

znaki

16 października w hali widowiskowo-sportowej MCKiS zorganizowano Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasza szkoła oczywiście wzięła w nim udział. W programie m.in. odbyły się konkurencje dla szkół gimnazjalnych, występy artystyczne, symulatory dachowania. Gościem specjalnym imprezy był znany i lubiany skoczek narciarski,

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

20151021_085636

  WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA JAWORZNA W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 21 października 2015r. w Gimnazjum nr 7 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Jaworzna.   Celami działania Rady są: promowanie idei społeczeństwa demokratycznego i obywatelskiego, upowszechnianie wiedzy o

Dzień Strachu

nbhjbhj

Przypomina się uczniom, że w nadchodzący piątek będziemy obchodzić w szkole Dzień Strachu, obowiązuje kolor czarny, dla bardziej odważnych ciekawy strój. Zainteresowanych filmami bądz bajkami zapraszamy na projekcie (świetlica szkolna). CZAROWNICA z ŁYSEJ GÓRY czeka na swoje siostry tylko w

Dzień KUNDELKA w Biedronkach

h

W poniedziałek 19 października nasze maluszki obchodziły święto wszystkich szczekających czworonogów, Dzień Kundelka. Dzieci na zajęciach poznały kilka ras psów oraz dowiedziały się jak należy się zachowywać w kontaktach z nimi i jakimi cechami powinien wyróżniać się dobry opiekun czworonoga.

„Urodziny Dawidka”

g

„Urodziny Dawidka” w gr. „Pszczółek” W tym roku postanowiliśmy hucznie obchodzić urodziny każdej „Pszczółki”. Naszym pierwszym solenizantem był Dawidek Boś, który kończył 4-latka. Wszystkie dzieci bawiły się fantastycznie a na koniec każdy został poczęstowany tortem, który przygotowała jego mama. Dawidkowi

„Urodziny Aleksandra”

12

„Urodziny Aleksandra” w grupie „Pszczółek” Naszym kolejnym solenizantem był Aleksander Bałaga, który również kończył 4-latka. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale przy muzyce. W tym szczególnym dla niego dniu chcemy życzyć Wszystkiego Najlepszego oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

Dzień Edukacji Narodowej

IMG_5127

14 października 2015 Dzień Edukacji Narodowej W tak wielkim dniu dla naszych wszystkich nauczycieli i osób związanych ze szkołą  klasa 2b z klasą 2a zorganizowały uroczysty apel w formie Gali Rozdania Dyplomów. Na inauguracji obecni byli także przedstawiciele władz miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert i zastępca prezydenta Pan Tadeusz

Klub filmowy – spotkanie drugie

whiplash_poster

Tym razem oglądaliśmy film psychologiczny z muzyką jazzową w tle. Oto krótka opinia jednego z widzów: „Whiplash” to amerykański dramat muzyczny, w reżyserii i według scenariusza Damiena Chazelle’a. Premiera światowa odbyła się 16 stycznia 2014 roku na Sundance Film Festival

Wizyta gimnazjalistów w Planetarium

planetarium

W dniu 21 października 2015 uczniowie klas 1b i 1a Gimnazjum nr 7 brali udział w wycieczce do Planetarium w Chorzowie. Uczestniczyli w „lekcji” astronomii, oglądali niebo w różnych porach roku, z różnych miejsc świata, a nawet oczami starożytnych. Poznali urządzenia

Koło plastyczne

20151020_120554

„Sztuka nie ma żadnego celu, jest celem sama w sobie (…)”       Plastyka jest dziedziną, która stwarza możliwości rozwoju każdemu dziecku, dlatego też zajęcia kółka plastycznego adresowane są do uczniów, których pasją jest sztuka i aktywność artystyczna. Uczniowie

Tydzień Uśmiechu

DSC03464

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli aktywnie promując Tydzień Uśmiechu. W zabawie uczestniczyli ci, którzy ubrani byli w kolorze żółtym lub mieli dodatek w tym kolorze. Klasy walczyły o zdobycie punktów. Punktacja wyglądała następująco: miejsce klasa 6b miejsce klasa 6a miejsce klasa

Uroczystość pasowania na ucznia

20151016_102734

,,Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy” – uroczystość pasowania na ucznia klasy  pierwszej.  W dniu 16 października 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Jaworznie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Część artystyczną przygotowali wychowawcy wraz                z

Światowy Dzień Zwierząt

12

Akcja paczka dla zwierzaczka w Biedroneczkach W poniedziałek 5 października przedszkolaki z „Biedronek” obchodziły Światowy Dzień Zwierząt w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia Szczakowa. Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im jak należy dbać

„Fiku – miku w teatrzyku”

1

Dnia 30.09.15r. maluszki z grupy „Biedroneczki” wzięły udział w warsztatach teatralnych zorganizowanych prze Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Tego dnia przedszkolaki pod okiem instruktora pani Ewy Kulikowskiej rozbudzały w sobie naturalne predyspozycje i uzdolnienia artystyczne. Miały okazję zobaczyć

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

12006433_830801467035976_6145989519337782882_o

Stoi na stacji lokomotywa (…) XV Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania „Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką”. Aleksander Puszkin 28 września obchodziliśmy z maluszkami Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu nasze „Biedroneczki” po raz pierwszy przekroczyły próg Miejskiej

Pierwsze powakacyjne spotkanie Międzyszkolnego Klubu Filmowego

Złodziejka książek

W środę 16 września zainaugurowaliśmy spotkania naszego klubu filmowego. Oto recenzja z projekcji: „Brian Percival w ciepłej i wzruszającej „Złodziejce książek” spogląda na II wojnę światową oczami Niemców, którzy nie zgadzali się z ideologią Hitlera. 9- letnia Liesel Meminger (w

Grupa Kubusia Puchatka w Bibliotece

DSC07925

  Początek roku szkolnego zaowocował w naszej grupie rozpoczęciem współpracy z Biblioteką Miejską filia Szczakowa w ramach, której odbywać się będą całoroczne spotkania tematyczne. W ramach pierwszego zostaliśmy zaproszeni do rozmowy o porach roku. Dzieci wysłuchały serii wierszy opisujących wiosnę,

Dzień chłopaka

12162323_1095584520475921_938805191_o

W grupie Pszczółek uczciliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy otrzymali piękne upominki od swoich koleżanek, oraz moc życzeń i uścisków. Szkoda, że to święto nie jest codziennie….  

Dzień grzyba

12062762_1095586047142435_1819225794_o

Dzień grzyba 24.09.2015 w grupie Pszczółek W grupie Pszczółek wychowankowie poznali nową grę „Grzybobranie” i wiedzą już jak wyglądają grzyby jadalne. 

DZIEŃ CHŁOPAKA

20150929_121634

Z okazji „Dnia Chłopaka” klasa VIb wybrała się na wycieczkę nad Zalew „Sosina”. Czekały tam na nich nie lada atrakcje. Podzieleni na grupy, pod opieką ratowników, zwiedzali akwen na rowerkach wodnych, pobijali rekordy szybkości na łodzi motorowej, zajadali się kiełbaskami

Sprzątanie Świata 2015

18 września –  Sprzątanie Świata 2015 – „WYPRAWA POPRAWA”. Organizatorem tej ciekawej akcji był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM Jaworzno. Do wspólnej zabawy zaproszono wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z miasta. Akcja miała na celu promocję selektywnej zbiórki odpadów,

Europejski Tydzień Języków Obcych.

21 września – 26 września 26 września w całej Europie obchodzony jest  Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń, które odbywały się podczas lekcji języków w ciągu całego tygodnia od 21 do 26

Spotkanie koła filmowego.

Na ostatnim spotkaniu koła filmowego ,poprzedniego roku szkolnego, mieliśmy okazję obejrzeć film pt.: ” Gwiazd naszych wina”,który jest ekranizacją powieści  Johna Greena pod tym samym tytułem. Głównymi bohaterami filmu jest dwoje młodych ludzi – Hazel Grace Lancaster i Augustus Waters, obydwoje są 

VI Turniej Orlika o Puchar Premiera RP

Po raz kolejny na obiekcie Orlika przy ulicy Poniatowskiego w Pieczyskach odbył się turniej piłki nożnej w ramach VI edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Uczestniczyło w nim  25 drużyn z jaworznickich szkół. Po raz trzeci w zawodach wzięły udział

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Klasa Przedmiot Tytuł podręcznika i autor Nr dopuszczenia podręcznika Wydawnictwo 1ab G religia „ Spotkanie ze słowem. Podręcznik do nauczania religii dla klasy I gimnazjum AZ – 31 – 01/10 – PO – 1/11 Księgarnia św. Wojciecha Poznań 2ab Język

IV PIKNIK RODZINNY

piknik

12 czerwca w piątek odbył się czwarty z kolei pikinik rodzinny przy Zespole Szkół nr 3. Jak wszysCy wiemy, czas spędzony z rodziną należy do tych najcenniejszych, dlatego też liczne przybycie jaworznickich rodzin nie zaskoczyło organizatorów imprezy, z roku na

Projekt edukacyjny w Gimnazjum nr 7

projekt edukacyjny

Projekty edukacyjne W bieżącym roku szkolnym klasy drugie naszego gimnazjum realizowały project pt.:”Niech się dzieje wola nieba, z nią się w szkole zgadzać trzeba”, czyli Olek Fredro ze szkolnej ławki. Celem projektu było przedstawienie teatralne. I tak po roku ciężkiej

Spotkanie koła filmowego

,Królowie Lata„ komediodramat w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa. Scenariusz napisany przez Chrisa Galletta. Premiera filmu odbyła się 19 stycznia 2013r. Do Polski trafił on 30 sierpnia tego samego roku. Joe i Patrick są kumplami ze szkoły. Obaj mają po 15 lat

POLIGLOTA

    W dniu 22 maja o godzinie 10.40 odbył się w Gimnazjum nr 7 dwujęzyczny konkurs pod nazwą POLIGLOTA. Uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego. Zadania konkursowe sprawdzały następujące umiejętności językowe uczniów: słuchanie ze zrozumieniem,

Konkurs czytelniczy z języka angielskiego „ TIME FOR READING” dla klas IV i V

  Szkoły Podstawowej nr 10 W Zespole Szkół nr 3 został zorganizowany konkurs czytelniczy z języka angielskiego „Time for Reading”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej. Od 13 kwietnia 2015r. do 22 maja 2015r. 15