biblioteka wiz.

Regulamin biblioteki szkolnej

1. Z biblioteki szkolnej korzystają wszyscy uczniowie.
  2. Książki wypożycza się bezpłatnie.
  3. Wypożyczone książki należy szanować.
  4. Przed wypożyczeniem należy książkę obejrzeć zwracając uwagę bibliotekarzowi na uszkodzenia.
  5. Książka u czytelnika może przebywać najdłużej 1 miesiąc.
  6. W bibliotece obowiązuje cisza.
  7. Na cztery tygodnie przed końcem roku szkolnego książki należy zwrócić do biblioteki.
  8. Książkę zagubioną lub zniszczoną należy odkupić lub w zamian oddać inną książkę o tej samej wartości.

Biblioteka szkolna informuje, że nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych. W ramach programu kupowane są nowości wydawnicze (książki nie będące podręcznikami) w celu wzbogacenia zasobów biblioteki szkolnej o pozycje pozostające w sferze zainteresowania uczniów i jednocześnie służące realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Szkoła na zakup  wyda książek w sumie 15.000,00 zł, w tym 12.000,00 to środki pochodzące z dotacji oraz 3000,00 zł to wkład własny. Zakup książek jest konsultowany z uczniami, rodzicami i nauczycielami. Organizacja pracy biblioteki dostosowana jest do potrzeb uczniów. Po rozpakowaniu książek z kartonów i ich przeliczeniu odbyła się wystawa w celu zapoznania uczniów z nowymi książkami. Jak radują się nasze serca, gdy słyszymy Wasze zachwycone okrzyki. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ książki muszą przejść cały proces przygotowania, zanim trafią na półki. A jest ich sporo zarówno dla starszych, jak i młodszych. :)

Akcja GŁOŚNE CZYTANIE DZIECIOM w każdy wtorek w bibliotece szkolnej.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

czytanie2

czytanie

To już ostatnia dostawa książek kupionych w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Kupowane były głównie nowości, a także kontynuacje serii, cykli oraz brakujące lektury. Przyznane środki finansowe zostały wykorzystane w całości w oznaczonym terminie. W sumie biblioteka szkolna wzbogaciła się o 1030 egzemplarzy nowych książek. Panie bibliotekarki Urszula Likus i Aneta Baran serdecznie zapraszają do odwiedzania biblioteki i zapewniają, że każdy czytelnik znajdzie dla siebie interesującą lekturę.